Jak vlastně funguje vysavač?

Položili jste si někdy tuto jednoduchou otázku? Možná, že jste zrovna chyběli ve škole, když se to bralo. Nebo vám to nikdo doposud pořádně nevysvětlil? Pro tyto případy je tady naše krátké shrnutí.


Vysavač je relativně jednoduché elektrické zařízení, které slouží k úklidu podlah a koberců. Jeho základní funkce spočívá v nasávání nečistot z povrchu dovnitř zařízení - v ideálním případě do sáčku, který je pro tyto účely určený.

 

Princip fungování vysavače začíná motorem, který vytváří podtlak v sacím prostoru. Tímto podtlakem je vzduch spolu s nečistotami nasáván do vysavače.


V cestě nasávaného vzduchu se nachází motorový filtr, jehož úkolem je zachytit větší částice, jako jsou vlasy, prach a větší nečistoty, aby nedosáhly dovnitř zařízení. Na tomto nádherně názorném obrázku můžete vidět, jak vlastně vzduch proudí. Jakými filtry musí projít, aby opouštěl vysavač vyčištěný. Nečistoty a znečištěný vzduch nejdříve proudem vstoupí do sáčku. Tady se odehraje první část dějství našeho očistného procesu. Proto je velice důležité z jakého materiálu jsou sáčky. Ideální je netkaná textilie. U sáčků VACS musí překonat 5 filtračních vrstev. Vzduch dále prochází přes motorový filtr do prostoru kde je motor aby vyšel do ovzduší přes HEPA filtr.  


Hepa filtr (High EfficiencyParticulate Air filtr) je další klíčovou složkou vysavače. Tento filtr je navržen tak, aby zachycoval extrémně malé částice, včetně alergenů, roztočů, bakterií a virů. HEPA filtr je v podstatě plastová krabička v které je poskládán do harmoniky filtrační materiál. Obvykle je umístěn na vrchní nebo zadní-boční straně vysavače. Všechny moderní vysavače disponují HEPA filtrem. Poté, co je vzduch vyčištěný těmito dvěma filtry, je vypouštěn zpět do místnosti, čímž se zlepšuje celková kvalita ovzduší v domácnosti. Vysavač je důležitým nástrojem pro udržení čistoty a hygieny v domě, protože efektivně odstraňuje nečistoty různých velikostí a pomáhá vytvářet zdravější prostředí pro obyvatele domácnosti. Nezapomeňte na to nejdůležitější - správný výběr sáčku do vysavače. Skvělá volba je sáček z netkané textilie. Tento sáček je vlastně první efektivní filtr - do sáčku proudí nečistoty a prach, následně sáček propouští profiltrovaný vzduch přes motorový a HEPA filtry do svého okolí.


Výběr správného vysavače s kvalitními filtry je klíčový pro dosažení optimálního výsledku při úklidu a pro zachování čistoty domova. Díky kombinaci motorového filtru a Hepa filtru je vysavač schopen eliminovat mnoho potenciálních zdravotních rizik spojených s nečistotami a alergeny v domácnosti.


Nadstandardní garance

100%záruka na vrácení zboží

můžete vrátit zboží do 3 měsíců od nákupu bez udání důvodu

můžete vrátit i rozbalené balení sáčků

můžete vrátit balení i v případě, že jeden sáček je použitý a chybí