Sáčky do vysavače VACS

Sáčky do vysavače značky VACS vyrábí česká společnost VACS FACTORY s.r.o. se sídlem v Litomyšli, Česká republika. Společnosti VACS TRADE s.r.o. provozující e-shop chci-vysavat.cz byla od výrobce sáčků udělena licence pro prodej sáčků značky VACS na českém trhu.

E-shop chci-vysavat.cz neprovozuje kamennou prodejnu.

Expedici objednávek pro naše zákazníky zajišťujeme přímo z výrobního skladu v Litomyšli.

Tato skutečnost nám umožňuje nabízet tak široký sortiment sáčků do vysavačů.

Věříme, že rychlostí vyřízení objednávky budete mile překvapeni.

Vaši objednávku vyexpedujeme obvykle do 1 – 2 pracovních dnů, nejpozději však do 3 pracovních dnů.

sáčky VACS

Garantujeme Vám,

že všechny sáčky, které naleznete na e-shopu chci-vysavat.cz (sáčky do více než 21 000 modelů vysavačů) máme na skladě a můžeme tak operativně uspokojovat rostoucí poptávku našich zákazníků.

Nyní bychom Vám rádi trochu podrobněji představili kvalitativní vlastnosti sáčků do vysavačů značky VACS.

VACS

Novodobé poznatky z oblasti technologie výroby netkaných textilii umožnily využít tento materiál ke zvýšení kvality jak filtrace, tak mechanických vlastností sáčků do vysavačů. Dlouholetý standard papírových sáčků byl v posledních letech nahrazen sáčky z netkané textilie.

Všechny sáčky do vysavačů značky VACS jsou vyrobeny z netkané textilie.

Jaké jsou rozdíly mezi papírovými sáčky a sáčky z netkané textilie značky VACS?

PEČUJEME O VAŠE ZDRAVÍ

Sáčky VACS jsou vyrobené z netkané textilie, která má 5 filtračních vrstev a představuje špičkovou technologii pro ochranu Vašeho zdraví.

PRODLOUŽENÁ ŽIVOTNOST

Sáčky VACS mají ve srovnání s papírovými sáčky o 50 % delší životnost.Šetříme Vaše peníze, protože nemusíte vyměňovat sáčky tak často. Postupným naplňováním papírových sáčků klesá jejich filtrační schopnost. Póry ve stěně papírového sáčku, kterými prochází vzduch, se ucpávají a průtok vzduchu se tak snižuje. Naopak se zvyšuje zátěž motoru vysavače, který se přehřívá a zkracuje se jeho životnost.

ÚČINNĚJŠÍ FILTRACE

Syntetická netkaná textilie odfiltruje až 99 % částic o velikosti jeden mikron - to je až o 40 % více oproti papírovému sáčku. Je to dáno skladbou stěny sáčků. Moderní netkané textilie se při výrobě sáčků pokládají ve vrstvách na sebe (sáčky VACS mají 5 vrstev), přičemž každá vrstva je specificky určená pro jinou funkci – od filtrace různých velikostí částic nečistot až po ochrannou funkci.

ÚČINNĚJŠÍ FILTRACE

LEPŠÍ VYUŽITÍ PROSTORU

Sáčky VACS nemají boční skládání, na první pohled vypadají větší než jiné sáčky. Díky pružnosti netkané textilie se sáček snadno přizpůsobí svému prostoru ve vysavači a pojme minimálně o 15 % více nečistot než papírový sáček, který je pevnější a prostoru se tolik nepřizpůsobí.

MATERIÁL ÚCHYTU

MATERIÁL ÚCHYTU

Úchyt, někdy také označovaný jako příruba nebo lidově „kartonek“, může být vyroben z plastu nebo z papírového kartonu. Materiál úchytu nemá vliv na funkčnost sáčku.

PEVNOST SPOJE

Papírové sáčky mají lepené spoje, které jsou velice náchylné na poškození. Pokud není lepení kvalitní, může se sáček rozlepit a přestane plnit svou funkci. Nekvalitní papír navíc v místech ohybu může praskat. U sáčků z netkané textilie se jednotlivé díly sáčků k sobě taví a mají podstatně vyšší pevnost.

Sáčky z netkané textilie VACS jsou díky použitému materiálu podstatně pevnější a nedochází k jejich protržení v případě nasátí drobných kamínků či ostrých předmětů. U klasických papírových sáčků se při nasátí například kousku skla stává, že rychle letící střep po nárazu do sáčku jeho stěnu nařízne a poškodí. Během krátké doby tak může dojít k protržení sáčku.

Sáčky jsou rovněž velice odolné při nasátí vody. Nasátá zbytková tekutina papírový sáček provlhčí a oslabené místo je vysoce náchylné k protržení. Sáčky VACS z netkané textilie díky svému materiálu tuto vlastnost eliminují. Nedoporučujeme Vám vysávat vodu, ale když pár kapek vody při vysávaní přehlédnete, nic se neděje.

PEVNOST SPOJE
HYGIENICKÝ UZÁVĚR

HYGIENICKÝ UZÁVĚR

Zejména při výměně sáčku ve vysavači se může do vzduchu dostat jemný prach, který ohrožuje Vaše zdraví. Hygienický uzávěr udrží prach přesně tam, kam patří – tedy v sáčku. Na následujícím obrázku je zobrazen sáček s hygienickým uzávěrem.

TĚSNICÍ GUMIČKA NA OTVORU ÚCHYTU

U některých typů sáčku je součástí příruby těsnicí gumička. Slouží k utěsnění trubky či hadice, které se zasunují do sáčků. Některé sáčky těsnicí gumičku nemají a těsnicí funkci plní samotná netkaná textilie. Záleží na typu vysavače.

foto s úchytem bez těsnicí gumičky

foto s úchytem bez těsnicí gumičky

foto s úchytem s těsnicí gumičkou

foto s úchytem s těsnicí gumičkou

Aby Vám sáček dobře posloužil, věnujte prosím na závěr pozornost následujícím informacím:

SPRÁVNÉ VLOŽENÍ SÁČKU

Pokud se Vám samotný sáček zdá příliš velký nebo je větší než Váš původní sáček, není to závada, ale přidaná hodnota k dobré funkčnosti sáčku. Díky 5vrstvé netkané textilii a funkčnímu tvaru, má sáček vlastnost přizpůsobit se a vyplnit i kouty ve vnitřním prostoru vysavače. Sáček jednoduše složte do menšího tvaru (viz obr. na zadní straně obalu) a poté vložte do vysavače. Během vysávání se postupně rozbalí a ideálně zaplní vnitřní prostor vysavače.

KLAPKA NA UZAVŘENÍ SÁČKU

Některé modely sáčků jsou vybaveny uzavírací klapkou. Tuto klapku uzavřete vždy až ve chvíli, kdy je sáček plný a chystáte se ho vyměnit za nový. Nikdy nezavírejte klapku u nového prázdného sáčku nebo u sáčku, který budete ještě používat.

KONTROLA FUNKČNOSTI VYSAVAČE

Během prvního vysávání zkontrolujte, zda sáček dobře sedí a funguje. Předejdete tak mnohým problémům, které souvisí s nesprávným vložením sáčku.

MOTOROVÝ FILTR

Pokud je v balení sáčků přibalený tzv. motorový filtr, jedná se o filtrační textilii, která se vkládá do mřížky umístěné v prostoru pro sáček. Odstraňte starý filtr a nový zastřihněte ve tvaru původního. Některé modely vysavačů tento typ filtru nahrazují jiným řešením ochrany motoru. V tomto případě je přiložený motorový filtr pro Vás nadbytečný.

VYSÁVÁNÍ POPELA A BRUSNÉHO PRACHU

Netkaná textilie, ze které je sáček vyrobený, je efektivní filtr chránící Vaši domácnost před prachem a je vyvinutá pro vysávání domácího směsného prachu. Není vhodná pro vysávání popela a brusného jemnozrného prachu, který zaplní filtrační póry sáčku. Nepoužívejte proto sáčky pro vysávání těchto materiálů, hrozí prasknutí stěny sáčku.

DALŠÍ INFORMACE

V případě, že máte k sáčkům VACS jakékoliv dotazy:

  • napište nám e-mail na info@chci-vysavat.cz,
  • zavolejte nám na telefonní číslo +420 737 770 470,
  • využijte kontaktní formulář,
  • nebo zkuste najít odpověď na svůj dotaz v sekci nejčastější dotazy.

Rádi se Vám budeme věnovat, poradíme Vám s výběrem sáčků do Vašeho vysavače.
Na Vaše podněty a dotazy reagujeme rychle, obvykle tentýž den.

Nadstandardní garance

100%záruka na vrácení zboží

můžete vrátit zboží do 3 měsíců od nákupu bez udání důvodu

můžete vrátit i rozbalené balení sáčků

můžete vrátit balení i v případě, že jeden sáček je použitý a chybí