Jak vyměnit sáček ve vysavači

Obdrželi jste zásilku sáčků VACS? V několika krocích vám poradíme, jak vyměnit sáčky do vysavače a jak vyměnit filtr ve vysavači. Není to nic těžkého a zvládne to každý. Ať už máte vysavač Eta, Zelmer, Rowenta či jakýkoliv jiný, postup se příliš neliší. Může se měnit v detailech v závislosti na způsobu otevírání krytu apod., ale princip uložení sáčku je vždy stejný.


1. Nejprve je třeba vyjmout starý sáček

Odpojte hadici a odklopte kryt vysavače. Sáček je umístěn v držáku a je vidět do jeho útrob.2. Uchopte starý sáček za jeho úchyt (přírubu), který bývá zhotoven z plastu nebo kartónového výseku

Pokud je pytlík přeplněný, postupujte opatrně, aby se do ovzduší nedostal prach. Jestliže sáček obsahuje hygienický uzávěr, zatáhněte za něj a uzavřete s ním otvor původního, použitého sáčku, aby se neprášilo ven. Vyjměte pytlík z vysavače a vyhoďte do odpadkového koše. Ne všechny sáčky mají hygienický uzávěr. Na obrázku je zrovna sáček, který tento uzávěr nemá. 


3. Pokud váš vysavač obsahuje výměnný motorový filtr, je potřeba jej čas od času vyměnit. Jak na to?

Výměnu motorového filtru můžete provést kdykoliv nezávisle na výměně sáčku. Motorový filtr vysavače je obvykle usazen ve speciální mřížce. Filtr bývá umístěn za mřížkou na stěně dělicí vnitřní prostor pro sáček a motor vysavače. Pokud je již zanesený, což lze vidět pouhým okem, je vhodné jej vyměnit. Motorový filtr je součástí některých balení sáčků VACS.


Pro úpravu tvaru filtru pro konkrétní vysavač budete potřebovat nůžky.


Vyjměte mřížku, v níž je umístěn motorový filtr.


Vyndejte z mřížky starý filtr a vyhoďte do odpadkového koše. 


Přiložte filtrační materiál k mřížce a vystřihněte potřebný tvar, který bude kopírovat obvod mřížky. 


Vložte motorový filtr zpátky do mřížky. 


Mřížku s novým filtrem umístěte do vnitřního prostoru vysavače. Vložte motorový filtr zpátky do vysavače.


4. Sáček VACS, který jste obdrželi, je pravděpodobně rozměrově větší, než prostor ve vašem vysavači.

Není to na závadu, naopak. Stačí, když jeho okraje přehnete a velikost upravíte tak, abyste mohli sáček pohodlně vložit dovnitř.


Umístěte přeložený sáček na příslušné místo ve vysavači, zasuňte jej do držáku. Uzavřete kryt vysavače a nasaďte hadici. Sáček je vlastně takový nafukovací balónek, který ale propouští vzduch. Po zapnutí vysavače se pytlík nafoukne a natvaruje podle prostoru a pojme až o 15 % více odpadu než obyčejné papírové náhrady.
Nadstandardní garance

100%záruka na vrácení zboží

můžete vrátit zboží do 3 měsíců od nákupu bez udání důvodu

můžete vrátit i rozbalené balení sáčků

můžete vrátit balení i v případě, že jeden sáček je použitý a chybí